شیشه لمینیت
یک نوع شیشه ایمنی شامل دو یا چند لایه شیشه با ضخامت های متفاوت و لایه های رزینی انگلیسی یا فیلم pvb بین هر دو لایه شیشه از نوع ساده یا رنگی می باشد .
این محصول در سقف های شیشه ای یا محل های پر تردد جهت رعایت نکات کامل ایمنی و همچنین کاهش قابل توجه سر وصدا استفاده می گردد. ضمنا ۹۹% از اشعه مضر UV خورشید توسط این نوع محصول منعکس و یا جذب می شود.
ویژگی این نوع ، مقاومت بالا در برابر فشارهای خارجی ، و عدم فروریختن در هنگام شکست میباشد .
امروزه متخصصین آرشیتک و طراحان اهمیت ویژه ای برای مسئله نویز قائل می شوند. استفاده از شیشه لایه دار رزینی در ساختمان های مسکونی، اداری و تجاری که در خیابان های اصلی و یا نزدیک آن واقع اند کمک بسیار موثری در حل این معضل می نماید. در رابطه با شیشه های لایه دار رزینی علاوه بر امکان تولید در رنگ های متنوع ،محصولی ایمن ومطمئن جهت استفاده در محل های عمومی و در معرض خطر فراهم می گردد .

برخی از موارد مصرف این نوع شیشه عبارتند از:
استفاده از سه لایه شیشه لمینت که لایه میانی آن شکسته می شودکه به عنوان یک کار تزئینی در صفحه میزهای نهارخوری و کف برخی آسانسورها استفاده می شود.
استفاده از سه لایه شیشه یا بیشتر جهت ایمنی در برابر گلوله های اسلحه های مختلف که بسته به نوع کاربری و استفاده در مکان خاص ، مقاومت آن قابل ارتقاء می باشد.
استفاده از نماهای شیشه ای آسانسورهای پانورامیک که به صورت فریم لس و در ارتفاع نصب می گردد.
استفاده شیشه های لمینت در بانک ها ، طلافروشی ها ، مراکز خرید و مراکز امنیتی
استفاده از شیشه های خم یا اسپایدر برای نماهای ساختمان که به صورت لمینیت تهیه می شود .
دیگر کاربرد شیشه های لمینت در پله ها ، پل های معلق ، کف سازی و نما سازی است .

پاسخ دهید